راهنمای ثبت رایگان اقامتگاه در سایت دهگردی

امروزه با توجه به رشد چشمگیر اقامتگاه های مردمی در کشور و اهمیت معرفی گسترده به مردم در جهت اقتصادی سفر کردن و استفاده از فضاهای اقامتی بومی نیاز است تا سرویس های ویژه ای در این راستا به میزبانان اقامتگاه ها در سراسر کشور ارائه گردد و سایت دهگردی در همین جهت رو به جلو حرکت می کند و هر روزه خدمات ویژه تری به میزبانان ارائه می دهد. ما در این پست در نظر داریم راهنمایی در جهت ثبت سریع اقامتگاه ها توسط میزبانان در سایت دهگردی داشته باشیم و کمک کنیم تا این فضاها به درستی و با کیفیت بالا به گردشگران داخلی و خارجی معرفی گردد. در نظر داشته باشید ثبت اقامتگاه در سایت دهگردی کاملاً رایگان است و هیچ هزینه ای برای ثبت پرداخت نمی کنید. دهگردی فقط در ازای رزرو مهمان درصدی که شما مشخص میکنید از کل مبلغ رزرو دریافت می نماید.

وبسایت دهگردی چگونه کار می کند؟

وبسایت دهگردی از دو بخش کلبه، ویلاهای روستایی و اقامتگاه های بوم گردی تشکیل شده است. در بخش کلبه ها و ویلاهای روستایی شما فضاهایی که خانه های مسکونی روستاییان است و می توانند چند شبی را در اختیار گردشگران قرار دهند مشاهده می کنید. کلبه ها اکثراً در محیط های ییلاقی و روستایی واقع شده اند و نحوه ی پرداخت آنها بر اساس “شب” است. یعنی یک خانه با ظرفیت مشخص برای تعداد شب مشخص در اختیار مهمان قرار می گیرد و هزینه را برای هر شب می پردازد. در حقیقت تعداد شب ضربدر قیمت مشخص می شود و هزینه محاسبه میگردد. در این بخش در صورتی که تعداد نفرات درخواستی شما از تعداد نفرات استاندارد یک کلبه یا ویلا بیشتر باشد به ازای هر نفر اضافه مبلغی جزئی به مبلغ محاسبه شده اضافه می گردد. در بخش اقامتگاه های بوم گردی فضاهایی که مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دارند و به عنوان اقامتگاه رسمی شناخته می شوند را مشاهده می کنید که اغلب دارای معماری بومی همراه با خدمات میزبانی و سرویس دهی غذایی می باشند. در این بخش نحوه ی پرداخت بر اساس نفر شب محاسبه می شود. یعنی هر نفر N تومان برای یک شب. که در حقیقت تعداد نفرات ضربدر تعداد شب درخواستی می شود و هزینه پرداخت می گردد. رزرو اقامتگاه های بوم گردی عموماً همراه با صبحانه یا همراه با صبحانه و ناهار و شام است.

برای مطالعه راهنمای رزرو کلبه و اقامتگاه در سایت دهگردی این مطلب را بخوانید

راهنمای ثبت اقامتگاه در سایت  (لینک ثبت اقامتگاه)

در صفحه اول بخش ثبت اقامتگاه ها توضیحاتی به جهت راهنمای ثبت و همچنین آشنایی با فرآیند کار با دهگردی، قوانین و راهنمای میزبانی بهتر مشاهده می شود به در سه قسمت و به شرح زیر است :

چطوری میزبان دهگردی شویم؟

۱) اطلاعات اولیه مربوط به مالک اقامتگاه را وارد کنید.
شامل نام و نام خانوادگی, کدملی, شماره تماس ثابت و شماره تماس همراه.

۲) اطلاعات مربوط به ویژگی و محل اقامتگاه را وارد کنید.
شامل انتخاب عنوان، مکان و ویژگی های عمومی اقامتگاه.

۳) اطلاعات مربوط به امکانات اقامتگاه را وارد کنید.
شامل امکانات سرمایشی، گرمایشی و امکانات داخلی واحدهای اقامتگاه

۴) عکسهای فضای بیرونی، فضای داخلی و جاذبه های اطراف اقامتگاه را آپلود کنید.

۵) انتخاب پکیج همکاری با دهگردی و ثبت نهایی اقامتگاه

صحت اطلاعات و تصاویر وارد شده

۱) اطلاعات مورد نیاز در مورد ثبت اقامتگاه را ابتدا از اینجا بخوانید و سپس اقدام به لیست گیری از امکانات واطلاعات خواسته شده نمایید.
توجه داشته باشید که فقط امکانات موجود و فعلی را وارد نمائید.

۲) در صورتی که اطلاعات و امکانات وارد شده با امکانات موجود مطابقت نداشته باشد رزرو مهمان لغو و کل مبلغ واریزی مهمان به اضافه ۲۰ درصد از مبلغ کل به عنوان جریمه از طرف میزبان به مهمان برگردانده خواهد شد.

۳) اطلاعات مربوط به عکاسی از فضای اقامتگاه را از اینجا بخوانید و توجه داشته باشید که از واقعیت موجود در فضای اقامتگاه عکاسی کنید.
از هرگونه صحنه سازی خارج از حالت عادی اقامتگاه پرهیز کنید.

قوانین قیمت گذاری و همکاری

۱) قیمت گذاری باید منطقی و با بررسی امکانات و فضای موجود باشد.
برای دریافت راهنمایی در مورد قیمت گذاری با پشتیبانی دهگردی تماس بگیرید.

۲) قوانین مربوط به همکاری با دهگردی را از اینجا بخوانید.

۳) قوانین مربوط به پذیرش مهمان را اینجا بخوانید.

توجه نمایید که ثبت نهایی اقامتگاه خود به منزله پذیرش تمامی قوانین و شرایط ثبت است.

ثبت اقامتگاه، کلبه یا ویلا در دهگردی کاملاً رایگان است و فقط در ازای رزروهایی که از طریق دهگردی انجام میشود درصدی مشخص از کل مبلغ رزرو را به عنوان حق الزحمه خدمات، که خود شما آنها را انتخاب می کنید، دریافت می نماییم.

بعد از مطالعه این بخش و دریافت اطلاعات کافی برای ثبت به بخش دوم وارد می شوید :

در بخش دوم پنل ثبت شما انتخاب می کنید اقامتگاه شما با چه ساختاری در سایت ثبت شود ؟

اگر اقامتگاه شما شامل چند اتاق است و هر اتاق در اختیار یک خانواده قرار می گیرد اما پذیرش شما بصورت نفری صورت می گیرد میتوانید اتاق های خود را بصورت جداگانه در بخش “اتاق خصوصی” ثبت کنید.

اگر اقامتگاه شما یک اقامتگاه دربست است (کلبه،ویلا،سوییت،خانه روستایی یا اقامتگاه دربست) و مهمانان شما به ازای هر شب اقامت مبلغی را پرداخت میکنند در بخش “خانه دربست” اقامتگاه خود را ثبت کنید.

اگر اقامتگاه شما یک اقامتگاه بوم گردی با فضای اشتراکی است و اتاق های مشابه هم دارید و هر اتاق را به یک نفر یا چند نفر از یک خانواده اختصاص می دهید و مهمانان شما هزینه را به ازای هر نفر با صبحانه یا خدمات فولبرد پرداخت می نمایند در بخش “اقامتگاه های بوم گردی” اقامتگاه خود را ثبت نمایید.

ثبت اطلاعات مالک و اقامتگاه

بعد از انتخاب نوع اقامتگاه نوبت به ثبت اطلاعات مالک اقامتگاه و اطلاعات اولیه اقامتگاه می رسد.

در این بخش شما باید اطلاعاتی شامل : نام و نام خانوادگی مالک، کد ملی، شماره های تماس، شماره کارت، شماره شبا، نام اقامتگاه، استان، شهر، روستا، نام اقامتگاه، فاصله از شهر، تعداد اتاق ها یا واحدهای مستقل، پارکینگ، آب گرم، حیاط و فضای سبز، در صورت داشتن وسایل سرگرمی، مراکز خدماتی نزدیک به اقامتگاه، وضعیت برق رسانی و نوع سرویس دهی اقامتگاه را باید وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

نکته : وارد کردن همه ی اطلاعات لازم و ضروری ست، پس با دقت تمام اطلاعات درست را وارد نمایید.

تکمیل اطلاعات اقامتگاه

این بخش اطلاعات مربوط به اقامتگاه را تکمیل تر می کند.

شما در این بخش نیاز است اطلاعاتی شامل :تعداد اتاق، ظرفیت واحد، حداکثر ظرفیت پذیرش، قیمت هرنفر یا هرشب، قیمت نفر اضافه

اینکه اقامتگاه شما تراس دارد یا خیر، حمام دارد یا نه، امکان ورود حیوان خانگی است یا خیر، اطلاعات مربوط به امکانات آشپزخانه، اطلاعات مربوط به سرویس خواب، اطلاعات مربوط به وسایل گرمایشی و سرمایشی، اطلاعات مربوط به سرویس بهداشتی، اطلاعات مربوط به امکانات اضافی و سرگرمی را وارد نمایید.

توجه داشته باشید این اطلاعات باید کامل و با دقت پر شود، زیرا کاربر در سایت همه ی این اطلاعات را برای بررسی اقامتگاه شما نیاز دارد.

در نهایت شما باید در بخش توضیحات، توضیح کامل و شرح حال اقامتگاه خود را بنویسید. هرچه متن زیبا و درست و توضیحات تکمیلی در مورد ساختار پذیرش شما، بایدها و نبایدها، اطلاعات مربوط به جاذبه های اطراف اقامتگاه شما کامل تر باشد انتخاب کاربر راحت تر و زودتر انجام می پذیرد.

بارگزاری عکس ها

در بخش بعدی شما می بایست عکس های مناسب و با کیفیت خوب در سایت بارگزاری کنید. توجه داشته باشید عکس ها باید با کیفیت و از زوایای حرفه ای باشد. در بخش اول سایت در مورد نحوه ی عکاسی درست از اقامتگاه ها مطلبی را برای راهنمایی نوشتیم. نکته حایز اهمیت این است که بارگزاری عکس ها شاید مقداری طول بکشد. پس صبور باشید و عکس ها را تک تک بارگزاری کنید.

هرچه عکس ها باکیفیت تر و از زوایای بهتری گرفته شده باشد کاربر را در انتخاب اقامتگاه شما بیشتر ترغیب می کند.

انتخاب بسته مشارکت
در بخش پایانی شما می بایست بسته مشارکت خود را دهگردی را مشخص کنید. همانطور که گفتیم دهگردی در ازای رزروی که به شما می دهد درصدی را از کل مبلغ رزرو دریافت می کند. پس این شما هستید  که انتخاب می کنید چند درصد با دهگردی کار می کنید.
بسته های مشارکت دهگردی شامل بسته های ۱۰، ۱۵ و ۲۰ درصدی است و در ازای هر کدام از این بسته ها که انتخاب می کنید سرویس هایی از سمت دهگردی به شما ارائه می شود.
مثلاً در بسته جنگل دهگردی که ۲۰ درصد حق رزرو دهگردی است خدماتی مانند : تولید محتوای اختصاصی از اقامتگاه شما، پست و استوری ویژه و رپورتاژ آگهی در اینستاگرام، بلاگ، آپارت و سایر شبکه های اجتماعی دهگردی است. همچنین برنامه های تبلیغاتی مانند ایمیل مارکتینگ، اس ام اس مارکتینگ و … است که باعث افزایش رزرو شما می شود.
امیدواریم این پست بتواند شما را در ثبت رایگان اقامتگاه در سایت دهگردی کمک کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *