آغاز فعالیت مجدد اقامتگاه هایی که در سامانه اصناف و صنایع وزارت بهداشت ثبت نام می کنند

دو ماه می شود که از اعمال محدودیت بر سفرهای غیرضروری و تفریحی در سراسر کشور می گذرد و دهگردی در پی اعلام ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا مبنی بر عدم ارائه خدمات مرتبط با اقامت در اقامتگاه های محلی و بوم گردی تمامی فعالیت های خود را از تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۸ تا به امروز به حالت تعلیق در آورده و از هرگونه رزروی خودداری کرده است. 

ما در شرایطی قرار داریم که هنوز صد در صد از گسترش و شیوع این بیماری جلوگیری نشده و کنترل این ویروس هنوز در حالت خوبی قرار ندارد؛ پس باز هم توصیه می کنیم از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در خانه بمانید.

اما با توجه به ابلاغیه جدید وزارت بهداشت و قوه قضاییه مبنی بر شروع به کار سامانه های رزرواسیون و احتمال نیاز به سفرهای درمانی و … دهگردی از امروز فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده اما تنها اقامتگاه هایی میتوانند شروع به کار کنند که در سامانه اصناف و صنایع وزارت بهداشت  ثبت نام کرده و کد رهگیری دریافت کرده باشند و از همه مهمتر پروتکل های بهداشتی را در محیط اقامتگاه خود رعایت کرده باشند.

وزارت بهداشت این امکان را میسر کرده‌است تا اقامتگاه‌های واجد شرایط بهداشتی مطلوب که در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا قرار می‌گیرند، بتوانند فعالیت خود را از سرگیرند.

کلیه میزبانان محترم لازم است تا از طریق ثبت نام در سامانه اصناف و صنایع و تکمیل اطلاعات مربوطه، نسبت به دریافت مجوز فعالیت اقدام کنند که در ادامه، چگونگی روند اخذ مجوز را به صورت گام‌به‌گام شرح داده‌ایم:

۱- ثبت نام جدید در سامانه

با کلیک بر روی https://eoh.behdasht.gov.ir/login وارد سامانه اصناف و صنایع شده و در صورتی که تا به حال ثبت نام نکرده‌اید، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کرده و مطابق با تصویر زیر اطلاعات مقام مسئول را وارد کنید.

در مرحله بعد کد تایید ارسال شده به تلفن همراه را وارد کنید.

۲– ثبت واحد جدید

در صفحه بعد گزینه ثبت‌نام واحد جدید را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز در تصویر زیر را مطابق با واحد اقامتی خود تکمیل کنید.

۳– انتخاب فعالیت

در این مرحله پس از کلیک بر گزینه جستجوی پیشرفته، فعالیت واحد اقامتی خود را در سطح ۱، فعالیت‌های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا و در سطوح بعدی مطابق با تصاویر زیر انتخاب کرده و بر روی گزینه ثبت اطلاعات کلیک کنید.

بعد از ثبت اطلاعات، پیامکی مشابه زیر و شامل دستورالعمل‌های ضروری برای شما ارسال خواهد شد و لازم است تا مطابق ضوابط آن اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *